Testavimas ir smulkinimas

UAB „Insimeta“ pagrindinis dėmesys skiriamas elektronikos atliekų smulkinimo, rūšiavimo ir testavimo paslaugų teikimui. Su mūsų specializuota įranga yra susmulkinamos elektroninės atliekos ir atrenkamas reprezentatyvus mėginys, kuris vėliau vežamas į mūsų laboratoriją tyrimams. Testavimo proceso metu nustatome esantį tauriųjų metalų kiekį ir siuntos vertę, taip pat tą pačią įrangą naudojame ir mažiau vertingiems elementams atskirti. Pasibaigus tyrimui, komponentai parduodami perdirbimo gamykloms Europoje ir Azijoje, kad būtų naudojamos kaip antrinės žaliavos naujų produktų gamybai.

Elektroninių atliekų mėginių ėmimo proceso aprašymas:

Visa siunta (pvz., 10 000 kg) sumalama iki 4cm x 4cm frakcijos. Tai reikalinga medžiagai homogenizuoti.

Didelė dalis (9 500 kg ir daugiau) yra mažiau apdorojama.

Medžiaga, atrinkta ketvirtimis, po 500 kg (5% pradinės masės), toliau susmulkinama iki 6mm x 6mm frakcijos;

Nuo 500 kg medžiagos ketvirčio atskiriamas 5-10 kg mėginys. Šie 5-10 kg yra reprezentatyvus visos siuntos pavyzdys ir yra tiriamas laboratorijoje.

Atliekamas būtinas pirminis šlifavimas (iki 4x4cm), nes tauriųjų metalų pasiskirstymas ant plokščių yra labai netolygus, o jų dydžiai įvairūs.

Šis procesas buvo sukurtas kartu su keletu didžiausių elektronikos perdirbėjų pasaulyje (Aurubis, Boliden, ir su perdirbėjais Švedijoje bei Vokietijoje). Daugelis bandymų parodė, kad šie frakcijų dydžiai ir ketvirti kiekiai užtikrina didžiausią mėginio tikslumą.