SMULKINIMAS IR MĖGINIŲ PAĖMIMAS

UAB „Insimeta“ pagrindinis dėmesys skiriamas elektronikos atliekų smulkinimo, mėginių paėmimo ir testavimo paslaugų teikimui. Mūsų specializuota įranga susmulkinama elektronines atliekas ir padeda atrinkti reprezentatyvų mėginį, kuris vėliau vežamas į specializuotą laboratoriją tyrimams. Smulkinimo metu specializuota įranga naudojama ir mažiau vertingiems elementams atskirti, tokiems kaip geležis ir aliuminis.

Testavimo proceso metu yra nustatoma esantis tauriųjų metalų kiekis ir siuntos vertė. Pasibaigus tyrimui, brangieji metalai parduodami perdirbimo gamykloms Europoje ir Azijoje, ir vėliau panaudojami naujų produktų gamybai.

Elektroninių atliekų mėginių ėmimo proceso aprašymas:

Visa siunta (pvz., 10 000 kg) sumalama iki 2cm x 2cm arba 4cm x 4cm frakcijos. Tai reikalinga medžiagai homogenizuoti, kadangi paprastai brangieji metalai plokštėse yra pasiskirstę labai netolygiai. Malimas suvienodina medžiagą iki tam tikro lygio.

Didelė dalis medžiagos yra taip apdorojama;

Medžiaga, vienodai atrinkta ketvirtimis specialios įrangos, maždaug 5% pradinės masės (pvz. 500 kg pradinės masės), toliau susmulkinama iki 6 mm x 6 mm frakcijos. Šis mėginys atrinkinėjamas ištisai malimo metu, nuo pradžios iki galo, kad mėginys būtų reprezentatyvus visai siuntai.

Papildomu ketvirčiavimo metodu atskiriamas 5-10 kg mėginys nuo viso prieš tai buvusio 5% mėginio. Šie 5-10 kg yra reprezentatyvus visos siuntos pavyzdys ir yra tiriamas laboratorijoje naudojant kokybinę analizę kupeliavimo metodu.

Šis procesas buvo sukurtas kartu su keletu didžiausių elektronikos perdirbėjų pasaulyje Švedijoje bei Vokietijoje. Daugelis bandymų parodė, kad šie frakcijų dydžiai užtikrina didžiausią mėginio tikslumą.